Niezwykłe jasełka

Błyszcząca gwiazdeczka, tańcząca i zapowiadająca niezwykłe wydarzenie. Piękne i dobre anioły, troskliwi pasterze zaskoczeni przy ognisku, niezwykłe dzieci z różnorodnych zakątków świata. Wszyscy biegną do stajenki z darami, różnorodnymi, ale przydatnymi Nowonarodzonemu. A w stajence Dzieciąteczko maleńkie, płaczące, tulone przez troskliwą Maryję i silnego Józefa.

Wspaniałe kolędy, niezwykłe pastorałki, taniec, radość, zaduma i wzruszenie. Dzieci wypowiadające swoje kwestie z przejęciem, starannie i z uśmiechem na twarzy. Wspaniałe stroje, światła, dekoracja, swoboda i radość z przedstawiania. A wszystko to na oczach całej rodziny, której towarzyszyły łzy wzruszenia, uśmiech, radość i wdzięczność za wspaniały nastrój i niepowtarzalny wieczór.

Tak krótko można opisać wspaniałą premierę „Jasełek bożonarodzeniowych”, która odbyła się w Krapkowickim Domu Kultury. Głównymi bohaterami były Misie z Publicznego Przedszkola nr 6 Tęczowa Szósteczka.

Radość, zadowolenie, duma i szczęście  w oczach dzieci. Podziękowania, łzy wzruszenia i słowa uznania od rodziców, dziadków i krewnych – bezcenne. Ogromne  zadowolenie z dobrze wykonanej pracy wychowawców.

Za ten niezwykły wieczór bardzo dziękuję … i kieruję słowa uznania.

Grażyna Chmielewska, dyr. PP nr 6 "Tęczowa Szósteczka"