• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najlepsza biblioteka jest w Krapkowicach

Mamy najlepszą bibliotekę w województwie i dziesiątą w kraju. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach po raz trzeci znalazła się na pierwszym miejscu listy bibliotek z Opolszczyzny. Ogólnopolski Ranking Bibliotek organizowany jest przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki.

IMG_1504.jpeg

W Rankingu oceniano m.in. liczbę czytelników w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wypożyczenia, liczbę godzin otwarcia, wielkość księgozbioru, liczbę działających przy bibliotece kółek czytelniczych, artystycznych czy literackich. Twórcy rankingu podkreślają, że dziś biblioteki to nie tylko miejsca, gdzie wypożyczmy książki, ale również ośrodki życia kulturalnego, które aktywizują lokalną społeczność.

„Poprosiłem o te spotkanie świąteczno-opłatkowe także po to, by podziękować za Waszą pracę i sukcesy, które dzięki Waszej pracy są dostrzegane w Warszawie. To efekt wspólnego działania. Jestem z Was dumny. Zachęcanie do czytelnictwa to nie jest prosta sprawa, szczególnie dziś” tak w środę, 20 grudnia do pracowników biblioteki mówił burmistrz Andrzej Kasiura.

„Bibliotekarstwo to jest służba, my służymy mieszkańcom. Dziękujemy, że Pan wspiera kulturę” tak mówiła Maria Bartoszyńska, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. Liczba wszystkich zapisanych do Miejskiej i Gminnej Biblioteki w 2016 roku wynosiła 5200 osób. To znakomity wynik, a liczba czytelników stale rośnie.  

W Rankingu nagradzane są samorządy najbardziej zaangażowane w rozwój kulturalny, dla których dobrze działająca biblioteka jest najlepszym świadectwem dbałości o dostęp do kultury dla mieszkańców gminy.  

 

 

Spotkaniu świątecznej atmosfery nadały występy najmłodszych czytelników, uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach.

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).