Piękny koncert

Znakomite wykonanie utworów Adele, piosenki opowiedziane nie tylko słowami, ale także tańcem. W niedzielę, 3 grudnia w Krapkowickim Domu Kultury odbył się koncert piosenek Adele „Beautiful mess” w wykonaniu Julii Chrobok z Klubu Wokalisty. Na scenie młodej wokalistce towarzyszyły grupy z innych sekcji Krapkowickiego Domu Kultury oraz tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego Siera.

Wyjątkowy głos Julii Chrobok sprawił, że sala Krapkowickiego Domu Kultury była pełna wstrzymującej oddech publiczności, która wokalistce pięknie podziękowała za koncert owacjami na stojąco.

Julia Chrobok od pięciu lat uczęszcza na zajęcia Klubu Wokalisty. Jej koncert był pierwszym z pięciu jakie zorganizowane zostaną z okazji pięciolecia Klubu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy utalentowanych mieszkańców Krapkowic.

Koncertowi poza etiudami teatralnymi i tanecznymi towarzyszył wernisaż sekcji EMKA  i JAKOŚ. Malarstwo i ceramikę w Krapkowickim Domu Kultury będzie można oglądać do końca roku.

Klub Wokalisty powstał w Krapkowickim Domu Kultury we wrześniu 2012 roku z inicjatywy Żanety Plotnik, wielokrotnej laureatki ogólnopolskich i międzynarodowych Festiwali Piosenki. Obecnie w zajęciach uczestniczy ponad 30 osób. Wokaliści są podzieleni na trzy grupy wiekowe: dzieci, młodzież i dorośli. W programie jest między innymi nauka śpiewu estradowego, indywidualna praca nad interpretacją piosenki, poznanie technik wokalnych i podstaw emisji głosu, praca z mikrofonem, edukacja muzyczna i twórcza oraz elementy edukacji teatralnej i muzykoterapii.