• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podziękowania za organizację i uczestnictwo

Dla Seniora

W naszej Gminie radość spora dzisiaj wszystko dla Seniora.

Jest już głośno w całej gminie uroczystość nas nie minie.

Wszak każdemu lat przybywa, stąd seniorem też się bywa,

i czy chcecie czy nie chcecie seniorami zostaniecie.

 

To wiersz Joanny Zelent, który powstał z okazji tegorocznego "Miesiąca Seniora". Spotkanie podsumowujące wydarzenia dedykowane najstarszym mieszkańcom gminy odbyło się w środę, 23 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Burmistrz Andrzej Kasiura wręczył podziękowania przedstawicielom instytucji, które aktywnie włączyły się w jego realizację. Spotkanie było także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Jak podkreślił burmistrz wszelkie spostrzeżenia i nowe pomysły „są dobrym wskaźnikiem do dalszej, dobrej współpracy”.

Uczestnicy spotkania otrzymali także foldery, w których przestawiono bogatą ofertę skierowaną dla najstarszych mieszkańców gminy. Bo krapkowicki senior, to aktywny senior. Przypomnijmy październik obfitował w zajęcia dla ciała i dla ducha. Był tenis ziemny, aqua aerobik, spotkania autorskie między innymi z Krystyną Szwed i Joanną Zelent, Dzień Muzyki i Tańca w Krapkowickim Domu Kultury czy Biesiada w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Piechoty. 

Podczas miesiąca seniora Krapkowicki Uniwersytet III Wieku rozpoczął także nowy rok akademicki. a w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej ruszył bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów. W Krapkowickim Domu Kultury wyświetlane były darmowe seanse. Wnukowie zabrali dziadków i babcie do kina na „O czym szumi las?” i „Gang Wiewióra 2”.

Dziadkowie z wnukami wzięli także udział w „Zabawie, która nie zna granic”, międzypokoleniowych warsztatach budowania karmników i szycia toreb. Miesiąc seniora był także doskonałą okazją do integracji. 25 października w Środowiskowym Domu Samopomocy w ramach "Miesiąca seniora" odbył się "Dzień otwarty". Dla podopiecznych i gości przygotowano między innymi warsztaty dziewiarskie, plastyczne, ceramiczne i krawieckie.

Podczas Miesiąca Seniora najbardziej doświadczeni mieszkańcy gminy włączyli się do akcji charytatywnej. Seniorzy zbierali nakrętki na rzecz chorego Wiktorka Kotowicza z Krapkowic. Punkty zbiórki plastikowych nakrętek zorganizowano w:  Krapkowickim Domu Kultury, Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej, Pływali „Delfin” oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy.

O tym, że krapkowicki senior to aktywny i utalentowany senior świadczy choćby wiersz Joanny Zelent.

Dziękujemy seniorom za liczny udział w wydarzeniach. Życzymy by stale towarzyszył Wam niegasnący zapał w realizacji zamierzeń, a dopisywały zdrowie i pomyślność.

Organizatorem Miesiąca Seniora była gmina Krapkowice, która na szczeblu wojewódzkim plasuje się w czołówce samorządów proponujących bogaty wachlarz zajęć i aktywności dla osób 60+.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).