• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Kościół św. Filipa i Jakuba Starszego w Rogowie Opolskim

rogów opolski_kościół Kościół parafialny w Rogowie Opolskim pod wezwaniem świętych Filipa i Jakuba Starszego został wybudowany w 1300 roku. Najstarsza wzmianka o nim pochodzi z 1335 roku. W końcu XVI wieku został przebudowany i powiększony  o kwadratową wieżę i kaplicę. W okresie wojny trzydziestoletniej (1618-1648) był kościołem protestanckim. Jest to kościół wczesnogotycki, z widocznymi elementami renesansowymi. Murowany z cegły, otynkowany.

Do najcenniejszych zabytków należą barokowy ołtarz główny z II połowy XVII wieku z rzeźbami świętych i aniołów oraz ambona z około 1700 roku  z płaskorzeźbami ewangelistów.  W kościele znajduje się także kamienna, romańska chrzcielnica z XVI wieku. Na chrzcielnicy można zauważyć nieczytelny napis. Zabytkowymi w kościele są również krucyfiksy, monstrancja z II połowy XVIII wieku ufundowana przez Fryderyka Rogoyskiego oraz kielich do kielich z II połowy XVII wieku.

Zobacz: Rogów Opolski»

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).