• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obuwniczy szlak

Obuwniczym szlakiem po najciekawszych miejscach w gminie. Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach przystępuje do realizacji projektu „Obuwniczy szlak”. Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie” w ramach PROW 2014-2020.  

Złożony przez nas wniosek wygrał już w naborze ogłoszonym przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny. W ramach projektu, ze środków unijnych przyznano ponad 44 tysiące złotych. Krapkowicki „Obuwniczy szlak” to odpowiednik wrocławskich krasnali. Buty usytuowane zostaną w miejscach ciekawych, atrakcyjnych, ważnych historycznie. By uzyskać więcej informacji każdy będzie mógł zeskanować kod QR umieszczony na odlewach.

Obuwniczy szlak1.jpeg

Forma buta znakomicie wpisuje się w historię Krapkowic. Śląskie Zakłady Przemysłu Skórzanego „Otmęt” przez kilkadziesiąt lat były potentatem w branży obuwniczej. To do pracy w zakładach przyjeżdżali mieszkańcy z całej Polski. Dzięki temu Krapkowice są miejscem bogatym kulturowo. Mieszają się tu tradycje i zwyczaje wschodu i zachodu, to swoisty „tygiel kulturalny”. Otmęcki but to niemal synonim: wysokiej jakości wykonania i doskonałej opinii wśród klientów. Ponadto forma buta znakomicie wpisuje się w hasło promocyjne naszego miasta „Krapkowice, na skrzyżowaniu szlaków Europy”.

Pierwsze elementy szlaku w przestrzeni miejskiej pojawią się już w przyszłym roku.

Obuwniczy szlak.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).