• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktywny miesiąc seniora

Nie dla nich ciepłe kapcie i pilot. Krapkowicki senior, to aktywny senior. Za nami miesiąc dedykowany najbardziej doświadczonym mieszkańcom naszej gminy. Październik obfitował w zajęcia dla ciała i dla ducha. Był tenis ziemny, aqua aerobik, spotkania autorskie między innymi z Krystyną Szwed i Joanną Zelent, Dzień Muzyki i Tańca w Krapkowickim Domu Kultury czy Biesiada w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Piechoty. 

Podczas miesiąca seniora Krapkowicki Uniwersytet III Wieku rozpoczął także nowy rok akademicki. O tym, że fantazja oszustów nie zna granic i jak nie dać się oszukać mówił asp. sztab. Jarosław Waligóra z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Także w październiku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej ruszył bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów, a w Krapkowickim Domu Kultury wyświetlane były darmowe seanse. Wnukowie zabrali dziadków i babcie do kina na „O czym szumi las?” i „Gang Wiewióra 2”.

Dziadkowie z wnukami wzięli także udział w „Zabawie, która nie zna granic”. Pełen przygód poranek między innymi z Puchatkiem i Kłapouchym zaproponowała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna. Wspólne, międzypokoleniowe spotkania to nie tylko dobra zabawa i atrakcyjna forma spędzenia czasu, ale przede wszystkim przyjemność. Dlatego też międzypokoleniowe były warsztaty: Budowania karmników i Szycia toreb. Pierwsze okazały się nie lada gratką dla domowych majsterkowiczów. W ruch poszły wkrętarki i młotki. Warsztaty odbyły się w pracowni modelarskiej Krapkowickiego Domu Kultury. Z okazji Miesiąca Seniora dziadków z wnukami gościło Stowarzyszenie Twórców i Artystów "Pasja" w ramach projektu Czas Rodziny finansowanego z programu Działaj Lokalnie. Podobnie było w przypadku warsztatów „Uszyj torbę”. Tu królowały: dowolność materiałów i kolorów. Oczywiście każdy uczestnik uszytą przez siebie torbę zabrał ze sobą.

Miesiąc seniora był także doskonałą okazją do integracji. 25 października w Środowiskowym Domu Samopomocy w ramach "Miesiąca seniora" odbył się "Dzień otwarty". Dla podopiecznych i gości przygotowano między innymi warsztaty dziewiarskie, plastyczne, ceramiczne i krawieckie.

Podczas Miesiąca Seniora najbardziej doświadczeni mieszkańcy gminy włączyli się do akcji charytatywnej. Seniorzy zbierali nakrętki na rzecz chorego Wiktorka Kotowicza z Krapkowic. Punkty zbiórki plastikowych nakrętek zorganizowano w:  Krapkowickim Domu Kultury, Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej, Pływali „Delfin” oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Dziękujemy seniorom za liczny udział w wydarzeniach. Życzymy by stale towarzyszył Wam niegasnący zapał w realizacji zamierzeń, a dopisywały zdrowie i pomyślność.

Organizatorem Miesiąca Seniora była gmina Krapkowice, która na szczeblu wojewódzkim plasuje się w czołówce samorządów proponujących bogaty wachlarz zajęć i aktywności dla osób 60+.

O aktywnym wsparciu seniorów świadczą między innymi nadane odznaczenia. Podczas spotkania okazji Światowego Dnia Seniora burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury Aleksander Bernat odznaczeni zostali medalami Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Panowie zgodnie przyznali, że wspieranie projektów najbardziej doświadczonych mieszkańców to prawdziwa przyjemność.  

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).