• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wycieczka do Pragi

Setki świątecznych straganów, tysiące odwiedzających. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej uznanych Jarmarków Bożonarodzeniowych odbywa się w Pradze.

Od połowy listopada do Bożego Narodzenia najpiękniejsze praskie place przemienią się w czarujące jarmarki bożonarodzeniowe. Dzięki zapachowi bożonarodzeniowych wypieków i gorącego ponczu zapanuje tu przedświąteczna atmosfera.

prague-1339185_1920.jpeg

Kiermasz świąteczny w Pradze w tym roku rozpoczyna się 2 grudnia. Na Rynku stanie ogromna choinka, a wokół niej setki straganów. Warto zaznaczyć, że praski jarmark odbywa się w wielu miejscach jednocześnie. Centrum jarmarku znajduje się na Rynku Staromiejskim. Tu także odbywają się towarzyszące kiermaszowi eventy. Wiele straganów rozmieszczonych jest na Placu Wacława i Placu Republiki. Nieco mniej stanowisk znajdziemy na Wzgórzu Zamkowym czy na Kampie (półwysep w dzielnicy Mala Strana obok Mostu Karola).

Planowany wyjazd o godz. 6.00 z parkingu stacji PKN Orlen (ul. 3 Maja 34 – autobus nr 1) oraz o godz. 6.00 z parkingu stacji benzynowej PKN Orlen (ul. Prudnicka 26 – autobus nr 2).

Po sześciogodzinnej podróży udamy się na Jarmark Świąteczny na Placu Wacława. Później można zwiedzać Pragę wraz z opiekunem (spacer z przerwami na poszczególne jarmarki m.in. przez Rynek Staromiejski, Most Karola, Zamkowe Wzgórze
na Hradczanach) lub samodzielnie korzystać z atrakcji turystycznych przygotowanych w Pradze. Na jarmarku będzie można nabyć między innymi ceramikę artystyczną, zabawki, artykuły świąteczne (w tym ozdoby choinkowe), wyroby regionalne, pamiątki, ozdoby, rękodzieło, galanterię skórzaną, biżuterię, wyroby własne, kubki z pamiątkowymi zdjęciami.

Wyjazd z Pragi około godz. 21.30, przyjazd do Krapkowic około godz. 3.00 rano w niedzielę 10 grudnia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na wycieczkę przyjmowane są w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach. Koszt 90 zł. Płatność w kasie jedynie gotówką. Prosimy o przemyślane zapisy. Wpłacona kwota jest bezzwrotna. Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem, ubezpieczenie NW, materiały informacyjne o Pradze oraz opiekę pilota. Zapisując osobę należy podać imię i nazwisko, adres, pesel (dane potrzebne do ubezpieczenia) oraz telefon kontaktowy i miejsce wyjazdu.

W sobotę adwentową, 9 grudnia na wycieczkę do południowych sąsiadów zapraszają: Andrzej Kasiura, Burmistrz Krapkowic oraz Janusz Szefer, Komandor Portu Jachtowego.

prague-1168302_1920.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).