• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Festiwal Piosenki Harcerskiej

W sobotę, 21 października na scenie Krapkowickiego Domu Kultury odbył się VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

Na scenie wystąpiło 131 wykonawców reprezentujących 8 zespołów wokalnych, którym akompaniowali gitarzyści. Zespoły reprezentowały wszystkie piony harcerskiej działalności, były zespoły zuchowe, harcerskie, harcerzy starszych i zespoły wędrownicze. Opiekę nad uczestnikami sprawowało 21 instruktorów i wolontariuszy.

Każdy zespół prezentował na scenie dwie piosenki: harcerską i turystyczną, które oceniane były przez trzyosobowe jury. Zespoły przygotowały także szanty, które ubiegały się o "Laur Publiczności".

Na widowni KDK poza uczestnikami zgromadzili się także widzowie, którzy dopingowali swoich faworytów.

Festiwalowi towarzyszył trzydniowy biwak, w trakcie którego uczestnicy mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności wokalnych oraz nauki nowych piosenek. Uczestnicy biwaku gościli w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krapkowicach.

Wyniki Festiwalu:

w kategorii ZUCHY:

- Laureat - Gromada Zuchowa "Wesołe Słoneczka",

- Wyróżnienie - połączone siły "Gromad Zuchowych "Pogodne Chmurki" i "Wesołe Tygryski",

w kategorii HARCERZE:

- Laureat  -  I Strzelecka Drużyna Harcerska "Wilk, który nigdy nie śpi",

- Wyróżnienie - Drużyna Harcerska "Iskry Słońca",

w kategorii HARCERZE STARSI:

- Laureat - 18 Wodna Drużyna Harcerska "Cień",

- Wyróżnienie - 17 TDH "Tuptusie",

w kategorii WĘDROWNICY:

- Laureat - Drużyna Wędrownicza " Ignis Demiurg",

- Wyróżnienie - 8 DH "Szarańczaki",

Laureat Publiczności 

Patrol wokalny pod nazwą "Brudny Ryż".

Festiwal współfinansowany jest ze środków Gminy Krapkowice i Powiatu Krapkowickiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Krapkowicki Dom Kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół "Własny Port", który zaprezentował na scenie szanty bawiąc zgromadzoną publiczność.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).