• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wsparcie MŚP w Krapkowicach na medal

Burmistrz Andrzej Kasiura liderem, a Krapkowice samorządem, który wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa. Kapituła ogólnopolskiej VII Edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP” wyłoniła zwycięzców.

AJ6A8572.jpeg

Program jest przedsięwzięciem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W tegorocznej edycji Kongresu w Katowicach udział wzięło 6 tysięcy uczestników z ponad 30 krajów. Na tym największym spotkaniu MŚP w Polsce rozmawiano między innymi o współpracy na linii biznes-nauka-samorząd. W czwartek, 19 października nastąpiło także uroczyste wręczenie certyfikatów i statuetek. Podczas festiwalu wiedzy praktyków biznesu nagrodę za wsparcie dla małych i średnich firm odebrał burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

AJ6A8567.jpeg

Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.  Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem, że podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są  skuteczne i mają charakter trwały. Wyróżnienie otrzymały tylko dwa samorządy z województwa opolskiego oraz siedem z województwa śląskiego. Wyróżniono miasta: Racibórz, Rydułtowy, Krapkowice, Myszków oraz gminy miejsko-wiejskie: Sośnicowice, Strzelce Opolskie i gminę wiejską: Jasienicę. Przyznano także dwa wyróżnienia honorowe dla Zabrza i Dąbrowy Górniczej.

Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a głównym współorganizatorem Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).