• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Złote i diamentowy gody

Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. 5 października złote i diamentowe gody świętowały 23 pary. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz Andrzej Kasiura i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Krapkowicach Józef Brzozowski.

Za 50-lecie pożycia małżeńskiego odznaczeni zostali Państwo: Anna i Tadeusz Bieńka, Danuta i Bogdan Dróżdż, Rafaela i Heinz Gaida, Anna i Czesław Gawron, Barbara i Józef Gut, Irena i Józef Hanke, Wanda i Jan Jędrzejewscy, Anna i Stanisław Kliszewscy, Halina i Stanisław Kociela, Helena i Józef Majba, Marianna i Tadeusz Mareccy, Elżbieta i Józef Pawliczek, Gertruda i Józef Pisarczyk, Jadwiga i Henryk Radomscy, Zofia i Heinz Sejnowscy, Gertruda i Adam Szarzewicz, Franciszka i Mikołaj Sylwestruk, Barbara i Ryszard Torbus.

Za 60-lecie pożycia małżeńskiego gratulacje odebrali Państwo: Maria i Leon Laksy, Eugenie i Alfred Magosch, Edyta i Leon Pluta, Eryka i Henryk Smolin, Rita i Władysław Żurawieccy.

Małżonkowie zgodnie przyznają, że filarem trwałego związku małżeńskiego są przede wszystkim: wzajemny szacunek, cierpliwość i wyrozumiałość oraz wiara w istnienie wartości niematerialnych. Burmistrz Andrzej Kasiura podkreślił, że wspólnie przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty małżeństwa, wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej dla tych, którzy – podobnie jak jubilaci przed pięćdziesięciu i sześćdziesięciu laty -  decydują się dziś wiązać węzłem małżeńskim.

Podczas spotkania nie zabrakło symbolicznej lampki szampana oraz występów Klubu Wokalisty działającego przy Krapkowickim Domu Kultury.

Wszystkim parom życzymy wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).