• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Głos seniorów

Miesiąc seniora, współpraca między organizacjami pozarządowymi i instytucjami skupiającymi najbardziej doświadczonych mieszkańców naszej gminy, powołanie Rady Seniorów i wybór przedstawicieli do Forum Seniorów Województwa Opolskiego to tematy, które  zdominowały dzisiejsze spotkanie burmistrza Krapkowic z przedstawicielami instytucji i organizacji działających na terenie gminy:  Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytet III Wieku, Krapkowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowo-Turystyczne, Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”, Związek Emerytów i Rencistów Policji, Dom Dziennego Pobytu.

Wojewódzkie Forum Seniorów powstaje w ramach projektu "Senior ma głos" współfinansowanego z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Gminę Krapkowice w stolicy województwa reprezentować będą: Stefania Rodek – Karwath (Dom Dziennego Pobytu) i Wanda Kołodziej (Uniwersytet III Wieku), zastępcami bedą: Elżbieta Kołtuńska (Stowarzyszenie Trzeźwościowo-Turystyczne) i Adam Holinej (Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”).

Burmistrz wyszedł z inicjatywą powołania w gminie Rady Seniorów, która z jednej strony miałaby służyć wymianie informacji między organizacjami, z drugiej będzie stanowiła głos doradczy i pozwalała na skuteczniejsze sięganie po środki zewnętrze. Seniorzy to najbardziej doświadczeni mieszkańcy, dlatego bez wątpienia ich propozycje będą procentowały.

Nasza gmina na szczeblu wojewódzkim plasuje się w czołówce samorządów, które proponują bogaty wachlarz zajęć i aktywności dla osób 60+. Przykładem jest tegoroczny bogato obchodzony Dzień Seniora, który w Krapkowicach trwa nie jeden dzień, nie tydzień, a miesiąc. W październiku zapraszamy wszystkich seniorów na zajęcia sportowe, wykłady, seanse filmowe oraz warsztaty. Wszystkie propozycje są za darmo, finansuje je gmina Krapkowice.

Podczas spotkania Jolanta Myśluk, naczelnik wydziału Oświaty i Kultury zaprosiła  seniorów do aktywnego włączenia się w akcję charytatywną. W Krapkowickim Domu Kultury oraz Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej ustawione zostaną specjalne pojemniki na plastikowe nakrętki. Te przekazane zostaną na leczenie chorego Wiktorka Kotowicza. Propozycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, ale nie mogło być inaczej, na seniorów przecież zawsze można liczyć.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).