• PL
  • EN
  • DE

Informujemy, że most kolejowy w Krapkowicach w związku z przebudową od dnia 01.10.2019 zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Podziękowanie za plony w Dąbrówce Górnej

Mieszkańcy Dąbrówki Górnej dziękowali za tegoroczne plony. Dożynki w niedzielę 24 września tradycyjnie rozpoczęła msza w kościele pw. św. Rocha, spod którego o 14:00 wyruszył barwny korowód. Tradycyjny chleb na ręce burmistrza Krapkowic, Andrzeja Kasiury i sołtysa miejscowości Damiana Klucznego przekazali starostwie Wanda i Henryk Królowie. Nie zabrakło także występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się między innymi dzieci szkolne i przedszkolne oraz Gminna Orkiestra Dęta z Prószkowa. Był tradycyjny kołacz i loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

Dożynki zawsze są dużym wydarzeniem dla społeczności lokalnej, to najważniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich ciężkiej pracy. Święto plonów w Dąbrówce to ostatnie tegoroczne dożynki w gminie Krapkowice.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).