• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piknik integracyjny

piknik integracyjny3.jpeg

W tym roku, już po raz szósty wrzesień obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera. Z tej okazji Opolskie Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych w tym Rodzin i Osób z Chorobą Alzheimera zorganizowało piknik integracyjny. W Pietnej, w gospodarstwie agroturystycznym spotkali się członkowie stowarzyszenia, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach oraz zaproszeni goście.

Był czas na integrację i dobrą zabawę, ale też na rozmowy o chorobie. Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera to wyjątkowa okazja, by mówić o otępieniu i jego skutkach zdrowotnych i społecznych. W 2017 roku na świecie z diagnozą otępienia żyje prawie 50 milionów osób.  Szacuje się, że  do 2050 r. liczba ta się potroi. W Polsce obecnie ponad 500 tysięcy osób ma otępienie (demencję), z czego 300 tysięcy żyje z chorobą Alzheimera. Ta liczba również wzrośnie.

Piknik integracyjny z okazji obchodów Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera współfinansowany został ze środków z budżetu gminy Krapkowice.

Opolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych w Tym Rodzin i Osób z Chorobą Alzheimera czeka na wszystkie osoby  i rodziny z problemem choroby Alzheimera szukające wparcia i pomocy oraz inne osoby zainteresowane zagadnieniem niepełnosprawności, wolontariatu i ekonomii społecznej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Krapkowicach (III piętro, pokój nr 16), ul. Damrota 2, każda ostatnia środa miesiąca od 15:30 do 17:30 po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, tel. 500 169 863.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).