Święto Plonów

Choć pogoda nie była łaskawa, to pogoda ducha dopisywała. W Steblowie odbyły się miejsko-gminne dożynki. Za plony dziękowali rolnicy, samorządowcy i mieszkańcy gminy. Zakończenie żniw tradycyjnie rozpoczęła msza święta. Kolejnym etapem dożynek był barwny korowód, który wyruszył spod kaplicy św. Jana Nepomucena przy ul. Wiejskiej. Na kolorowych, przystrojonych z fantazją platformach można było zobaczyć między innymi żywocicki browar czy plony zebrane przez Maszę i Niedźwiedzia.

Podczas święta rolników, nie mogło zabraknąć symbolicznego przekazania chleba. Na ręce burmistrza, Andrzeja Kasiury i sołtysa Steblowa Pawła Mazurka przekazali je starostowie dożynek, Daniela i Gerard Soluchowie. Burmistrz przedstawicielom wszystkich sołectw biorących udział w święcie plonów przekazał także nagrody pieniężne za misternie wykonane korony dożynkowe i udział w pięknym korowodzie.

Po 14:00 rozpoczęła się część artystyczna dożynek. Na scenie zaprezentowali się: mażoretki z Krapkowickiego Domu Kultury, Krapkowicka Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca KOMES oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Steblowie. Koncert dał także Mirek Szołtysek, a publiczność do łez rozbawił Kabaret RAK. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Presto.