• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowe miejsce do aktywnego wypoczynku gotowe

Rozpiera Cię energia i szukasz miejsca do aktywnego spędzenia czasu? To miejsce jest dla Ciebie. Gmina Krapkowice zakończyła prace nad terenami rekreacyjnymi za pływalnią Delfin. Na kilkuhektarowym terenie wybudowano szereg atrakcji do rekreacji ruchowej. Do dyspozycji mieszkańców są m.in. pumptrack (terenowy tor rowerowy), soccergolf (miejsce do treningu celności strzałów piłką nożną), 4 boiska do siatkówki plażowej, teren do gry w paintballa, tor do treningu runmagedonu (biegów przełajowych). Nie zabrakło także polany do Yogi, miejsca do gry w tenisa stołowego, piłkarzyków, szachów i atrakcji dla dzieci. Całość spaja kilkusetmetrowa rolkostrada i ścieżki spacerowe. Kiedy zabraknie nam sił, możemy odpocząć  na wygodnych ławeczkach rozstawionych co kilkadziesiąt metrów lub zorganizować piknik rodzinny i grill w przygotowanym do tego celu miejscu ze stołami piknikowymi. Dodatkowo tereny upiększą różnorodne nasadzenia drzew i krzewów (dotychczas nasadzono 260 drzew oraz przeszło 3 tys. krzewów).

Przypomnijmy, w roku 2007 tereny o powierzchni 7,12 ha za darmo Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała gminie Krapkowice na cele publiczne związane z rekreacją. Warunkiem było ich zagospodarowanie w przeciągu 10 lat. Pierwsza powstała pływalnia Delfin, która zajęła 1,13 ha, a następnie boiska orlika, trawiaste boisko treningowe, korty do tenisa ziemnego, plac zabaw i siłownia na wolnym powietrzu. To  wszystko na powierzchni 5,86ha łącznie z obecnie wykonanym terenem. 22 sierpnia odbyła się ostateczna kontrola zagospodarowania terenów przez komisję Agencji Nieruchomości Rolnych. Tereny odebrano bez uwag, co zakończyło formalnie proces przekazania tego obszaru gminie.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).