• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wojewódzkie Święto Policji w Krapkowicach

IMG_8481.jpeg

Wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, Medali za Zasługi dla Policji oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Dziś w Krapkowicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wydarzenie patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

W obchodach uczestniczyli między innymi: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, parlamentarzyści ziemi opolskiej, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Opolszczyzny.

Obchody rozpoczęła msza św. w intencji służb mundurowych w kościele pw. św. Mikołaja. Po niej nastąpił przemarsz na rynek w asyście Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Organizatorem Święta Policji była Komenda Wojewódzka Policji w Opolu. Współorganizatorami między innymi gmina Krapkowice oraz powiat krapkowicki. Oficjalnym obchodom towarzyszy festyn „Bezpiecznie w sercu Opolszczyzny”. Do dyspozycji mieszkańców na krapkowickim rynku jest symulator dachowania, a pokaz broni palnej przygotował Opolski Klub Strzelecki HUSARZ.   

Wszystkim funkcjonariuszom składamy wyrazy uznania za sumienną realizację codziennych zadań, ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu szlachetnych obowiązków. Za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Jednocześnie życzymy zdrowia, wytrwałości i satysfakcji z wykonywania tego wyjątkowego zawodu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).