• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowice i Gogolin łączą siły!

17 lipca w Urzędzie Miejskim w Gogolinie doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Burmistrzem Krapkowic Andrzejem Kasiurą i Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą. Na mocy partnerskiego porozumienia, obydwie gminy zamierzają stworzyć warunki do silnego rozwoju o zasięgu ponadlokalnym.

–Chcemy ze sobą współpracować jeszcze ściślej. Nasz projekt jest jednak otwarty, liczymy na wsparcie pozostałych samorządów. Takie wspólne działanie ma służyć dostępności do dobrych usług dla naszych mieszkańców i rozwiązywać problemy, którymi na co dzień zajmuje się samorząd. Musimy być konkurencyjni, a nie konkurować ze sobą – mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.

Wyznaczone kierunki działania obejmują m.in. poprawę dostępności transportowej z wykorzystaniem potencjału przebudowywanego układu komunikacyjnego, łączącego Krapkowice i Gogolin; rozwój wspólnej bazy rekreacyjno – wypoczynkowej, a także optymalizację oferty usług komunalnych z uwzględnieniem gospodarki wodno – ściekowej oraz gospodarowania odpadami, czy też wykreowanie lokalnej marki i popytu na usługi związane z przedsięwzięciami wspólnie podejmowanymi przez instytucje samorządowe i organizacje pozarządowe.

–Jesteśmy sąsiadami – dobrymi sąsiadami, łączy nas autostrada, a w ciągu ostatnich lat zauważyliśmy, że mamy wiele wspólnych obszarów społeczno-gospodarczych. Te dobre relacje chcemy rozwijać, by nasze dwie gminy stanowiły zalążek konstruktywnej, konkretnej kooperacji – mówi Burmistrz Kasiura.

Jednym z ważniejszych aspektów tej współpracy jest stworzenie spójnego wizerunku obszarów Krapkowic i Gogolina, jako miejsc atrakcyjnych gospodarczo i turystycznie. Porozumienie pozwoli również na wypracowanie spójnej polityki kulturalnej, opartej o wspólny kalendarz przedsięwzięć społeczno – kulturalnych, promocyjnych i sportowo – rekreacyjnych o zasięgu powiatowych i regionalnym.

Włodarze obu gmin planują utworzenie wspólnej bazy sportowo – rekreacyjnej, na którą składać się będą: odkryta pływalnia na bazie istniejącego obiektu Zespołu Rekreacyjno – Sportowego w Gogolinie, kompleks lekkoatletyczny z nawierzchnią syntetyczną i zapleczem towarzyszącym na bazie stadionu sportowego w Krapkowicach – Otmęcie oraz pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczna nawierzchnią i zewnętrznym oświetleniem na terenie stadionu sportowego w Gogolinie. Ponadto przewiduje się w przyszłości wspólne aplikowanie o środki zewnętrzne na projekty poprawiające m.in. komunikację lokalną oraz na realizację usług komunalnych w obu gminach.

Jak dodają obydwaj burmistrzowie, porozumienie to ma umożliwić działanie efektywne, a nie efektowne, tak, by z owoców tej długofalowej współpracy skorzystali zarówno mieszkańcy powiatu, jak też z całego naszego regionu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).