• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Warsztaty Metodyczne Języka Angielskiego w Krapkowicach

W dniach od 7 do 8 lipca 2017 r., w Krapkowicach odbyły się Warsztaty Językowe dla nauczycieli języka angielskiego. Tegorocznym organizatorem spotkania jest Gmina Krapkowice oraz Towarzystwo Przyjaciół Krapkowic. Warsztaty językowe są realizowane od kilku lat w ramach współpracy pomiędzy gminami partnerskimi: Krapkowice, Morawica i Zabierzów oraz miastem Camas ze Stanów Zjednoczonych.

W warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z USA uczestniczyło 12 nauczycieli języka angielskiego z terenu trzech gmin: Krapkowice, Morawica, Zabierzów oraz nauczyciele z Chorwacji i Niemiec.

Zajęcia metodyczne prowadzone były przez nauczycieli ze szkoły w Camas w stanie Waszyngton: Robert Mattson, Becky Hamlin, Stephan Barnowski i Alexis Baranowski, którzy wymieniali z pozostałymi uczestnikami warsztatów swoje doświadczenia, prezentując różne metody nauczania oraz przykłady efektywnego kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie języka angielskiego. W warsztatach uczestniczyło również dwóch uczniów z USA Hayden Kane oraz Liz Schwartzkopf.

Amerykańscy nauczyciele z Camas przygotowali interesujące propozycje zabaw i ćwiczeń metodycznych, sprawiających, że nauczanie języka obcego może stać się ciekawym, radosnym doświadczeniem, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Warsztaty są okazją do wymiany doświadczeń w zakresie metodyki nauczania języka obcego.

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wręczył wszystkim uczestnikom warsztatów certyfikaty, a prowadzącym warsztaty nauczycielom z Camas w USA, przekazał serdeczne podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć metodycznych dla nauczycieli uczących języka angielskiego

Po zakończonych warsztatach, w dniu 9 lipca br. rozpoczyna się kolejna edycja letniego obozu dla młodzieży Summer English Language Camp. W tym roku organizatorem obozu jest Gmina Zabierzów. Letni Obóz Języka Angielskiego odbędzie się w Dobczycach w Małopolsce. W warsztatach językowych uczestniczyć będzie młodzież z trzech partnerskich gmin Krapkowic, Zabierzowa i Morawicy. Nauka języka angielskiego prowadzona będzie pod kierunkiem nauczycieli z Camas. Udział w obozie jest okazją do obcowania z żywym językiem poprzez bezpośrednie, swobodne rozmowy z amerykańskimi lektorami.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).