• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uroczyste obchody 241 Rocznicy Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki

W dniu 29 czerwca 2017 r. Andrzej Kasiura Burmistrz Krapkowic wraz z małżonką Zuzanną Donath – Kasiura uczestniczył w uroczystych obchodach 241 Rocznicy Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki na zaproszenie Paula W. Jones’a Ambasadora USA w Polsceoraz Waltera M. Braunohler Konsula Generalnego USA w Krakowie.
W spotkaniu uczestniczyła również Jolanta Myśluk naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UMiG w Krapkowicach, która jest koordynatorem współpracy polsko – amerykańskiej w Gminie Krapkowice.

20 maja 2004 r. Gmina Krapkowice podpisała umowę partnerską z miastem Camas w stanie Washington USA oraz z gminami Morawica (woj. świętokrzyskie) i Zabierzów (woj. małopolskie). W ramach współpracy miast partnerskich realizowane są wspólne projekty i wydarzenia. Od kilku lat z sukcesem organizowane są letnie obozy języka angielskiego z udziałem nauczycieli z USA. Uczestnikami Summer English Language Camp są uczniowie z trzech partnerskich gmin: Krapkowice – Morawica – Zabierzów. Naukę języka angielskiego prowadzą nauczyciele ze szkoły w Camas. Pierwszy Obóz Języka Angielskiego odbył się w  2005 roku. w Morawicy. Kolejne edycje obozu na przemian realizowane były przez partnerskie gminy Krapkowice – Morawica – Zabierzów. W 2016 r. roku młodzież uczestniczyła w obozie językowym w Pokrzywnej przygotowanymprzez Gminę Krapkowice. W tym roku organizatorem obozu jest Gmina Zabierzów. Letni obóz języka angielskiego rozpoczął się 9 lipca br.

Dla nauczycieli języka angielskiego z trzech partnerskich gmin organizowane są corocznie warsztaty językowe, które prowadzone są przez nauczycieli ze szkoły w Camas. W czasie dwóch dni amerykańscy nauczyciele prezentują nowe, ciekawe metody nauczania języka angielskiego, które można by scharakteryzować jako „naukę przez zabawę”. Warsztaty są okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych i metodycznych. Tym razem spotkanie odbyło się w Krapkowicach w dniach 7-8 lipca br.

IMG_20170629_194232 (Small).jpeg IMG_20170629_201625 (Small).jpeg IMG_20170629_194632 (Small).jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).