• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Już można trenować

Mini olimpiada lekkoatletyczna i prezentacja dyscyplin, które do woli uprawiać można na nowych boiskach, występy czirliderek i szkolnej orkiestry. Dziś oficjalnie oddano do użytku pierwszy w gminie przyszkolny kompleks boisk przy Publicznym Gimnazjum nr 2.

Były także przecięcie wstęgi, przemówienia i podziękowania, dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji. Moc gorących słów płynęła przede wszystkim w kierunku dyrektora szkoły Antoniego Chlipały.  

Przypomnijmy, nawierzchnia nowoczesnego boiska wykonana została z poliuretanu. To 4 tysiące metrów kwadratowych przeznaczonych do gry w piłki: nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Jest także skocznia w dal i bieżnia.

Z kompleksu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie gimnazjum, ale także mieszkańcy gminy Krapkowice. Ci drudzy od godziny 16:00 do zmierzchu, także podczas wakacji. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt z dyrektorem gimnazjum. Kompleks sportowy już monitorowany jest całą dobę, a dzięki zamontowaniu dodatkowej kamery, będzie jeszcze bezpieczniej.

Koszt inwestycji to ponad 860 tysięcy złotych. Środki pochodziły z budżetu gminy Krapkowice oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podobny kompleks już niedługo powstanie przy Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. W wieloletnim planie finansowym gminy Krapkowice zabezpieczono na ten cel 1 mln zł, w tym 600 tys. w 2017 roku i 380 tys. w 2018 roku.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).