• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Temat Rzeka" w Krapkowicach

10 czerwca z Portu Jachtowego w Krapkowicach emitowany był program TVP3 "Temat rzeka". Podczas niemal godzinnej emisji na żywo, prowadzący Paweł Pochwała oraz Anna Święcicka ze swoimi gośćmi rozmawiali między innymi o żegludze śródlądowej oraz  potencjale transportowym i turystycznym Odry. Poruszono także temat różnorodności gatunków ryb występujących w polskich rzekach. W programie wystąpili między innymi: kpt Czesław Szarek, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych „Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej", Stanisław Potoniec zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, dr Jan Kotusz, ichtiolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, Jan Szefer, komandor Portu Jachtowego w Krapkowicach, burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz Jacek Nogacki ze Społecznej Straży Rybackiej.

Programowi towarzyszył piknik rodzinny przygotowany przez gminę Krapkowice oraz Port Jachtowy. Odwiedzający krapkowicki port mogli między innymi  degustować przyrządzanego na wizji pstrąga, a na najmłodszych czekała moc atrakcji (malowanie twarzy, puszczanie gigantycznych baniek czy darmowe rowerki wodne i kajaki).  

Realizacja ogólnopolskiego programu w Krapkowicach to dla miasta duże wyróżnienie. Z Opolszczyzny emitowane były jedynie dwa odcinki programu. Pierwszy z Kędzierzyna-Koźla, drugi właśnie z krapkowickiego portu. Portu, którego sześć lat temu nie było nawet na lokalnych mapach. Dziś kwitnie tu rekreacyjne i kulturalne życie. Krapkowiccy wodniacy nabrali wiatru w żagle i dynamicznie rozwijają wachlarz proponowanych usług. W porcie organizowane są sekcje kajakowe. Można tu popływać także łódką, motorówką, rowerkiem wodnym czy wyruszyć w rejs turystyczno-krajoznawczy. Dzięki wielu podejmowanym inicjatywom port jachtowy i gmina Krapkowice wyróżnieni zostali za rozwój turystyki na Odrze. Nagrodę przyznała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Telewizyjna ekipa już popłynęła dalej, do Wrocławia, ale zgodnie z zapowiedziami, kotwicy w krapkowickim porcie wcale nie zarzucili ostatni raz, bo Krapkowice to niewątpliwie gościnna przystań.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).