XVIII Integracyjny Przegląd

IMG_7161.jpeg

James Bond, Robin Hood czy Titanic, prawdziwa kinowa lista przebojów. W Krapkowickim Domu Kultury odbył się XVIII Integracyjny Przegląd Amatorskiej Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Były czerwony dywan, specjalna ścianka do zdjęć i kinowe hity.  Na scenie zaprezentowali je podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z całego województwa i z zaprzyjaźnionych placówek, 16 zespołów.

Aktywne uczestnictwo niepełnosprawnych w twórczości artystycznej to dla nich wielka przygoda. Liczne próby, zapamiętanie i odegranie roli, prezentacja na scenie – to często życiowe występy podopiecznych opolskich placówek. Aktorów na scenie nie krępują bariery i ograniczenia, tu do głosu dochodzi ich wyjątkowa artystyczna wrażliwość i talent.  

Aktorzy na deskach Krapkowickiego Domu Kultury fantastycznie wcielili się w role i przygotowali niesamowite widowisko. Każdy spektakl otrzymał najwyższą notę - uznanie publiczności, salwy śmiechu i gromkie brawa.

Na scenie zaprezentowały się Środowiskowe Domy Samopomocy z Krapkowic, Opola (Fundacja DOM, Magnolia), Nowych Gołuszowic, Strzelec Opolskich, Kluczborka, Prudnika, Nysy, Sowczyc, Namysłowa, Gany i Kędzierzyna-Koźla oraz grupy z zaprzyjaźnionych krapkowickich placówek: Dzienny Oddział Psychiatryczny, Warsztat Terapii Zajęciowej, Dom Dziennego Pobytu oraz DPS „Anna”.

Organizatorem XVIII Integracyjnego Przeglądu był Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach.