• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Olimpiada seniora

IMG_6947.jpeg

Seniorzy mają moc. Wigoru może im pozazdrościć niejeden nastolatek. W poniedziałek, 29 maja w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Korczaka w Krapkowicach odbyła się III Olimpiada Seniora.

Olimpiadę zainaugurowało zapalenie znicza i uroczyste ślubowanie. Po rozgrzewce prowadzonej przez instruktora fitness Piotra Żymołkę, drużyny przystąpiły do rywalizacji w siedmiu konkurencjach doskonalących sprawność ruchową i wymagających gimnastyki umysłu.   

W sportowych zmaganiach udział wzięło 11 drużyn: Domy Dziennego Pobytu z Opola ("Złota Jesień", "Malinka" i "Nad Odrą"), ze Zdzieszowic ("Stokrotka" i "Jarzębina"), Dom Dziennego Pobytu z Głubczyc i DDP nr 4"Wrzos", z Kędzierzyna - Koźla.  Krapkowickie środowisko seniorów reprezentowały cztery drużyny: Dom Dziennego Pobytu, DPS "ANNA", Uniwersytet III Wieku i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W tym roku Olimpiadzie przyświecało hasło: "Czy wygramy, czy przegramy to słabości pokonamy!". Organizatorem sportowych zmagań seniorów byli Zespół Szkół Sportowych nr 1 oraz Ośrodek Pomocy Społecznej (Dom Dziennego Pobytu) w Krapkowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz, Andrzej Kasiura.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).