• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Litwa i Podlasie

4 dni pełne architektury i krajobrazów. Od czwartku 11 maja mieszkańcy gminy Krapkowice zwiedzali Podlasie oraz Litwę. Ich punktami na turystycznej mapie były między innymi: Sanktuarium w Studziennicznej, Zamek w Trokach oraz Wilno na Litwie, Sejny i Wigry na Podlasiu.

Stolica Litwy zachwyciła bogactwem architektury. Liczne kościoły (w tym obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej), Ratusz Miejski, budynki Uniwersytetu Wileńskiego to tylko niektóre atrakcje. Krapkowiczanie zwiedzili także miejsca związane z życiem i twórczością wybitnych Polaków: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz Stanisława Moniuszki. Kolejnymi puntami były: Cmentarz na Rosie, barokowy Kościół św. Piotra i Pawła, w którym znajduje się ok. 2000 rzeźb oraz Wieża Telewizyjna. Z tej ostatniej zwiedzający podziwiali panoramę miasta ze 165 metrów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować: uczestnikom za udział w gminnej wycieczce,  Stowarzyszeniu Port Jachtowy z Krapkowic za pomoc w organizacji oraz wszystkim tym, bez pomocy których nasz wyjazd na Litwę byłby niemożliwy. Informujemy, że w przypadku niesłabnącego zainteresowania podobnymi wyjazdami z przyjemnością będziemy organizować wycieczki objazdowe.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).