• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzowie trąbki

54 uczestników wzięło udział w krapkowickim IV Międzynarodowym Konkursie Trębaczy zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach. Młodzi mistrzowie trąbki o cenne nagrody walczyli w trzech kategoriach wiekowych. Przesłuchania konkursowe dla uczestników odbywały się w siedzibie PSM w Krapkowicach. Było o co walczyć, nagrodą główną była trąbka marki Bach, którą od lat funduje gmina Krapkowice.

Cenny instrument trafił do Mateusza Zimnika z Państwowej Szkoły Muzycznej I st.  im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (nauczyciel prowadzący Rafał Dudek, akompaniament Adam Greń).    

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę w Krapkowickim Domu Kultury. Wtedy nie tylko poznaliśmy laureatów tegorocznego konkursu, ale także mogliśmy wysłuchać ich koncertu. Na scenie wystąpili także: laureat konkursu z 2016 roku, Bartłomiej Kiecana oraz BIG Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Krapkowicach.

Laureaci: Filip Cieżak, Bartłomiej Ciuła, Marek Drescher, Aleksander Kubica, Rafał Poremba, Kajetan Puczko, Cezary Sagan, Szymon Serwa, Mateusz Zimnik

Wyróżnieni: Marcel Bich, Kacper Bielecki, Jan Daniel, Lena Duszyńska, Paweł Hadaschik, Stanisław Ignac, Bartosz Jałowiecki, Franciszek Kaczyński, Marcin Kaintoch, Wiktoria Klimas, Eryk Król, Michał Mazanek, Natalia Mazur, Maria Miszczak, Shoco Myaie, Wiktor Nowak, Jakub Piekutowski, Mateusz Rożek, Eryk Skrzypczak, Łukasz Targowski

Wyróżnieni akompaniatorzy: Michał Mazanek, Shoco Myaie, Maria Miszczak, Mateusz Rożek, Adam Greń, Paweł Staszczyszyn.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).