• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na wystawę

Śląskie stroje ludowe i fotograficzna dokumentacja dziedzictwa kulturowego województwa śląskiego. Zapraszamy do Krapkowickiego Domu Kultury na wystawę „Świat jakiego nie znamy. Tradycje i obrzędy województwa śląskiego”.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia autorstwa Roberta Garstki. Kolekcja powstała dzięki wielkiej pasji autora i jego wieloletniej pracy w ramach projektów „Regionalny Wirtualny Album Obrzędowy” i „Platforma E-Usług Kulturalnych”, realizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach. Poza zdjęciami zwiedzający mogą podziwiać oryginalne śląskie stroje ludowe, które – dzięki uprzejmości Zespołu Śląsk - do Krapkowic przyjechały z Koszęcina.

Wystawa pozwala spojrzeć na świat obrzędów, rytuałów i zwyczajów – świat „tak daleki”, ale istniejący obok.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).