• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozbudowa terenów rekreacyjnych

Rozbudowa terenów rekeracyjnych_3.jpeg

Trwają prace nad zagospodarowaniem terenu przy ulicy Wrzosów w Krapkowicach. Tuż przy pływalni Delfin obok istniejącej infrastruktury sportowej powstanie park aktywnego wypoczynku.

Projekt zakłada powstanie kilkunastu nowych elementów. Docelowo do dyspozycji mieszkańców przekazane mają zostać między innymi: Bulodrom - boisko do gry w bule z trzema torami, Pumptrack - tor rowerowy z przeszkodami rozmieszczonymi na czterech odcinkach, polana do gry w Paintballa czy ekstremalny tor przeszkód – Runmageddon. Ten ostatni będzie tak zwanym obiektem szkoleniowym służącym do treningów przed udziałem w pełnowymiarowych wyścigach. Nie zabraknie także placu do Street Workout’u i Parkour’u oraz placu zabaw dla dzieci. W projekcie przewidziane są także: polana do Yogi, boiska do siatkówki plażowej, Tor Soccergolf, trasa dla rolkarzy oraz polana integracyjna.  

Już ukończone zostały cztery boiska do siatkówki plażowej, powstaje rolkostrada. Jeszcze w pierwszej połowie roku mają rozpocząć się prace nad Torem Soccergolf, polaną do gry w Paintballa oraz torem przeszkód – Runmageddon. Na tym etapie prac nie zabraknie także małej architektury, tak, by z nowej infrastruktury mieszkańcy mogli korzystać jak najszybciej. Dodatkowo w parku aktywnego wypoczynku zasadzonych zostanie prawie 260 drzew i ponad 3000 krzewów. 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).