• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Samorządy inwestują w bezpieczeństwo

IMG_0822.jpeg

40 tysięcy złotych lokalne samorządy przeznaczą na dodatkowe patrole policji. Porozumienia z burmistrzem Krapkowic oraz wójtami z Walec i Strzeleczek podpisał Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Jarosław Żak. To już kolejny rok współpracy lokalnych samorządów z policją. Niewątpliwie spadek przestępczości w ciągu dekady na terenie powiatu krapkowickiego o ponad 50 procent to również zasługa miejscowych samorządów.

Burmistrz Andrzej Kasiura porozumienie na przekazanie 20 tysięcy złotych. podpisał 6 kwietnia. Lokalni samorządowcy z Walec i Strzeleczek wsparli dodatkowe patrole kwotą po 10 tysięcy złotych każdy. O zabezpieczenie środków finansowych na ten rok do lokalnych władz zwrócił się Komendant KPP w Krapkowicach. Na początku stycznia na dodatkowe patrole 20 tysięcy złotych przekazało także starostwo powiatowe, a gmina Gogolin finansuje cztery etaty dzielnicowych (rocznie to ponad 300 tysięcy złotych). Wszystko z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców.

Dzięki przekazanym środkom w poszczególnych gminach zwiększy się liczba patroli  policji w strefach szczególnie zagrożonych.

Dodatkowe patrole mają przede wszystkim zwiększyć oddziaływanie prewencyjne, zapobiec popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz   zabezpieczać wydarzenia organizowane przez społeczność lokalną.

Wieloletnia współpraca policji i lokalnego samorządu już przyczyniła się do ograniczenia przestępczości, która w ostatniej dekadzie spadła na terenie całego powiatu o ponad 50 procent.

asp. sztab. Jarosław Waligóra, rzecznik prasowy KPP w Krapkowicach

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).