• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

O lokalnych bohaterach - ankieta

Gmina Krapkowice włączyła się w akcję licealistów z krapkowickiego Liceum im. J.Kilińskiego w Krapkowicach próbujących zakwalifikować się do Sejmu Dzieci i Młodzieży 2017.

Poniżej wyjaśnienie celu akcji:

Jesteśmy uczniami II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Krapkowicach. Próbujemy zakwalifikować się do Sejmu Dzieci i Młodzieży 2017. Temat tegorocznej sesji to „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne”. Przedstawiona Państwu ankieta pomoże nam sprawdzić świadomość społeczności lokalnej o miejscowych bohaterach. Naszym zadaniem jest dostosowanie nazw ulic do wymogów poniższej ustawy.

Temat XXIII sesji SDiM nawiązuje do uchwalonej przez Sejm RP w 2016 roku ustawy  o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U.2016 poz. 744). Na podstawie jej przepisów obowiązkiem władz samorządowych jest wyeliminowanie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia
lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny albo ten ustrój propagujące.

Informacje o lokalnych bohaterach znajdują się na: fanpage'u  "Lokalna Ojczyzna Wolna od symboli totalitarnych" oraz na  goo.gl/GeYh2v

Link do ankiety: https://www.interankiety.pl/i/ZPLbOVEx

Dodatkowo ankietę wypełnić będzie można w wersji papierowej w Krapkowickim Domu Kultury, Bibliotece w Krapkowicach na ul. Sądowej oraz w Bibliotece przy ul. Mickiewicza do dnia 20 kwietnia 2017.

Ankiety będą pomocne w toku prac nad wypełnieniem wymogów ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U.2016 poz. 744).

Za wypełnienie ankiety z góry serdecznie dziękujemy.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).