• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie sołtysów

IMG_5169.jpeg

Budżet sołecki, kwestie formalne jego realizacji, budżet obywatelski oraz zmiany w oświacie. Te tematy zdominowały marcowe spotkanie sołtysów w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach.

Sołectwa w 2016 roku plan budżetowy wykonały niemal w 100% (98,6%). W budżecie sołeckim w ubiegłym roku znalazło się 207 538 zł, wydano 204 655 zł. Sołectwa pięknieją, ale przy realizacji kolejnych inwestycji nie można zapominać o formalnościach. „Macie pomysł nie bójcie się dzwonić pytać. Prosimy o kontakt na etapie planowania inwestycji, ponieważ fundusz sołecki to jest część budżetu gminy. Przy każdej konkretnej realizacji  powiemy czy potrzebne jest na przykład pozwolenie” – tak o realizacji przyszłych inwestycji mówił burmistrz, Andrzej Kasiura. Kolejnym poruszanym tematem były zmiany w oświacie. Burmistrz uspokoił sołtysów „nie likwidujemy jako gmina żadnej placówki”. Informacje o Krapkowickim Budżecie Obywatelskim włodarzom sołectw przekazał zastępca burmistrza Romuald Haraf. Znany jest także termin tegorocznych dożynek miejsko-gminnych, które odbędą się4 września w Steblowie.

Spotkania z sołtysami w gminie Krapkowice organizowane są cyklicznie, tak, by przedstawiciele poszczególnych sołectw mogli najważniejsze informacje z gminy na bieżąco przekazywać mieszkańcom oraz rozwiać swoje wątpliwości dotyczące konkretnych realizacji.    

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).