• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolorowanka gotowa

IMG_5078.jpeg

Rynek, baszta, wieża ciśnień, most kolejowy czy symboliczny dla naszego miasta but, to Krapkowice w pigułce dla najmłodszych. Kolorowanki autorstwa Adama Werwińskiego, artysty-plastyka, miłośnika lokalnej historii są już gotowe.

„W ten sposób chcemy zaciekawić najmłodszych mieszkańców lokalną historią i kulturą. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najszybciej uczą się przez zabawę. Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji po prostu lepiej poznają własne miasto” tak o edukacyjnych kolorowankach mówi Dominika Sala-Wójcik z Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

Adam Werwiński nie tylko użyczył swojej artystycznej kreski, ale także przeprowadził badania. „Przed publikacją rysunki przedstawiłem grupie badawczej, najmłodszym mieszkańcom Krapkowic. Dzieci nie miały problemu z rozpoznaniem charakterystycznych zabudowań, te mniej znane sprawiały już nieco trudności. Myślę, że teraz małych mieszkańców nie zaskoczy już żaden krapkowicki zaułek”.

To kolejny element rozpoczętej przez krapkowicki urząd promocji miasta poprzez twórczość mieszkańców. Przypomnijmy, że podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy są autorami wyjątkowych breloków w kształcie baszty, a uczestnicy warsztatów ceramicznych działających przy Krapkowickim Domu Kultury tworzą niezwykłe statuetki. Chcieliśmy, aby to właśnie mieszkańcy i lokalni artyści byli twórcami materiałów promocyjnych. Materiałów niezwykłych, bo każda z tych rzeczy jest jedyna w swoim rodzaju, unikatowa. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na twórczość Krapkowiczan, promować ich umiejętności i przy okazji promować region. A nasza gmina to przecież przede wszystkim jej mieszkańcy, więc kto może być autorem lepszych materiałów promocyjnych jak nie oni sami. Kolejne opracowane zostaną zakładki do książek.

PDFPokoloruj Krapkowice.pdf

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).