• PL
 • EN
 • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja

 • Akcja EkoGeneracja

  15 Stycznia 2020
  plakat_konkurs wiedzy z zakresu gospodarki odpadami.jpeg

  Aglomeracja Opolska zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy przygotować pracę pisemną - esej lub rozprawkę - na jeden z zaproponowanych tematów:

  więcej»
 • Świąteczne spotkanie dyrektorów

  13 Grudnia 2019
  DSC00079.jpeg

  12 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Krapkowicach odbyło się przedświąteczne spotkanie Burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury z dyrektorami placówek oświatowych Gminy Krapkowice. W świąteczny klimat wprowadził zebranych występ artystyczny przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Krapkowicach. Spotkanie stało się okazją do przekazania świątecznych życzeń oraz podziękowań za działania podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży.

  więcej»
 • 50-lecie szkoły muzycznej

  30 Października 2019
  IMG_6041.jpeg

  W poniedziałek, 28 października Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach obchodziła 50-lecie istnienia. Podczas tego wyjątkowego dnia nie zabrakło oczywiście muzycznych dźwięków i gratulacji. Te, podczas jubileuszowego koncertu dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom oraz uczniom złożył między innymi burmistrz Andrzej Kasiura "Składam serdeczne gratulacje i wyrazy najwyższego uznania za pół wieku harmonijnego grania, za kształtowanie młodych umysłów oraz rozwijanie uczniowskich pasji i talentów". Bo "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać" Mark Twain. 

  więcej»
 • Akcja Ekogeneracja

  28 Października 2019
  0001.jpeg

  Ekologię mamy w genach. Akcja Ekogeneracja. Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zaprasza do udziału w konkursie. Chcesz wygrać atrakcyjne nagrody? Przygotuj krótki spot filmowy telefonem komórkowym na temat segregacji odpadów. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży. 

  więcej»
 • Szkoła pamięta

  28 Października 2019
  73319490_2519691264743690_3121645779068911616_n.jpeg

  Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

  więcej»
 • Pasowanie na ucznia

  18 Października 2019
  IMG_2312.jpeg

  W piątek 18 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Krapkowicach odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów, na które przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury  Jolanta Myśluk oraz rodzice i dziadkowie uczniów.

  więcej»
 • Razem bezpieczniej w Żużeli

  18 Października 2019
  20191017_105020.jpeg

  17 października Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach w ramach programu ,,Razem Bezpieczniej"  odwiedzili  Przedszkole Publiczne w Żużeli. W myśl zasady "Bawiąc-uczyć” dzieci oraz ich bliscy w formie zabawy zapoznali się z zasadami  bezpieczeństwa na drodze.

  więcej»
 • Przedszkole w Gwoździcach po remoncie

  18 Października 2019
  DSC_0727.jpeg

  Wakacje dla dzieci to czas wypoczynku, a dla placówek oświatowych jest to czas, aby prowadzić prace remontowo-budowlane. Tak też się działo w przedszkolu w Gwoździcach, w którym podczas wakacji przeprowadzono remont. Odnowiono korytarz i klatkę schodową oraz szatnię dla dzieci.   Zakupiono nowe szafki i wykonano remont toalety. Zostały również zakupione  nowe meble i zabawki oraz odnowiono jadalnie dla dzieci.

  więcej»
 • Zachęcamy do udziału w Projekcie ,,Postaw na słońce"

  17 Października 2019
  indeks.png

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska realizuje Projekt ,,Postaw na słońce", do udziału w którym zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów.

  więcej»
 • Pasowanie na przedszkolaka

  17 Października 2019
  IMG_1115.jpeg

  8 października 2019  roku najmłodsze przedszkolaki  z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  nr 3 w Rogowie Opolskim z grup: ,, Kangurki'', ,, Tygryski'' i ,, Żyrafki'' zostały pasowane na przedszkolaków. To już druga taka uroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Rogowie Opolskim, na której gościli burmistrz Krapkowice  Andrzej Kasiura, naczelnik Wydziału Oświaty Jolanta Myśluk oraz  sołtys  Gwoździc Artur Thiel. 

  więcej»
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).