• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja

 • „Niepodległość w oczach dzieci” - koncert laureatów

  15 Listopada 2018
  IMG_9514.jpeg

  14 listopada w Krapkowickim Domu Kultury odbył się koncert laureatów gminnych konkursów patriotycznych dla przedszkoli i szkół podstawowych pod nazwą „Niepodległość w oczach dzieci”. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Podczas koncertu uczniowie mieli okazję  wysłuchać wierszy oraz pieśni patriotycznych, a także obejrzeli tańce narodowe i ludowe w wykonaniu przedszkolaków. Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wręczył przedstawicielom placówek oświatowych podziękowania za zaangażowanie w organizację i udział w obchodach  100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  więcej»
 • Kostiumowy bal dla dzieci z okazji 100-lecia Niepodległości

  13 Listopada 2018
  IMG_2875.jpeg

  W dniu 8 listopada 2018 roku  hala sportowa Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krapkowicach zapełniła się  kolorowymi  postaciami z bajek, wśród których były: królewny, czarownice, wróżki, rycerze,  strażacy i policjanci, ale również  dużo dzieci ubranych było w biało-czerwone stroje.

  więcej»
 • Gminny Konkurs Recytatorski w Krapkowicach

  13 Listopada 2018
  IMG_2819.jpeg

  W dniu 08 listopada  2018 r. w Krapkowickim Domu Kultury odbył się Gminny  Konkurs Recytatorski „Znana i nieznana poezja patriotyczna”. Organizatorem konkursu była: Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach.

  więcej»
 • Spotkanie dzieci przedszkolnych w bibliotece

  23 Października 2018
  IMG_9423.jpeg

  23 października w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach odbyło się spotkanie dla dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 4. Dzieci wysłuchały bajek oglądając Teatrzyk „Kamishibai”. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, który wręczył przedszkolakom słodki upominek w nagrodę za aktywny udział w wydarzeniu edukacyjnym.

  więcej»
 • Edukacja ekonomiczna uczniów gminy Krapkowice

  19 Października 2018
  kludka.png

  Mając na uwadze potrzebę szerokiego budowania podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej Burmistrz Krapkowic podpisał porozumienie o partnerstwie i współpracy ze Związkiem Banków Polskich oraz Fundacją Warszawski Instytut Bankowości.

  więcej»
 • Dzień Edukacji Narodowej

  16 Października 2018
  DSC_0999.jpeg

  15 października 2018 roku w Krapkowickim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku obchody święta nauczycieli miały szczególny charakter, gdyż odbywały się w ramach narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczął występ dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 6 w Krapkowicach.

  więcej»
 • Jestem przedszkolakiem – pasowanie na przedszkolaka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Rogowie Opolskim.

  12 Października 2018
  DSC_0819 (Small).jpeg

  Dzień 11 października 2018 roku pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola Publicznego w Dąbrówce Górnej  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

  więcej»
 • Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Krapkowicach

  12 Października 2018
  DSC_0692 (Medium).jpeg

  W dniu 11 października 2018 r. w Krapkowickim Domu Kultury w Krapkowicach odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury.

  więcej»
 • Burmistrz z wizytą w przedszkolu

  09 Października 2018
  img-20181008-wa0020.jpeg

  O historii i lokalnych zabytkach przed wymagającą publicznością. 9 października burmistrz Andrzej Kasiura w ramach projektu "Szlakiem opolskich ścieżek" odwiedził Publiczne Przedszkole nr 8.

  więcej»
 • Pasowanie na ucznia

  05 Października 2018
  IMG_1452.jpeg

  Wyruszyli w rejs po oceanie wiedzy. 5 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Ślubowanie złożyło ponad pięćdziesięcioro pierwszoklasistów. Drodzy uczniowie życzymy, by szkoła była dla Was źródłem zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, a szkolne przyjaźnie przetrwały długie lata .

  więcej»