• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Haftowana replika

Miliony wkłuć igłą, kilometry nici i niezliczone pokłady cierpliwości. Zbigniew Majewski z Krapkowic pracuje nad kolejną (po obrazie „Jan III Sobieski pod Wiedniem”) haftowaną repliką.

Tym razem krzyżykami wiernie odtworzy część dzieła, którego …. nie ma. „ Jan Zamoyski pod Byczyną” Jana Matejki spłonął w 1944 roku.

Pan Zbigniew odtwarza 1/5 obrazu (wymiary całego płótna: 191 cm x 315 cm), a to oznacza haft na ponad 3 metrach płótna o szerokości 40 cm. Panie Zbigniewie czapki z głów, biorąc pod uwagę, że na kwadrat 2x2 cm igłę trzeba wbić 400 razy.

I jeszcze jedna dobra informacja, według wstępnych ustaleń z Fundacją Wspierania Sztuki im. św. Królowej Jadwigi z Częstochowy, która zainicjowała wielki haft, premiera obrazu odbędzie się …. w Krapkowicach. Dokładnie na murach Zamkowego Młyna przy Galerii „Studnia”.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).