• PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

VII Krapkowickie Forum Gospodarcze

Firma transportowa z kilkudziesięcioletnią tradycją wybrała gminę Krapkowice. „Jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy prace nad nową inwestycją” – tak na VII Forum Gospodarczym mówił Krzysztof Żur, wiceprezes zarządu PIOMAR Sp. z o.o. Na terenach objętych Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną tuż przy węźle autostradowym ulokowany zostanie magazyn o powierzchni 12 tys. m2. Prace zakończyć mają się we wrześniu tego roku. PIOMAR to firma z branży logistycznej, jej flota to dziś 120 zestawów. Ceniony logistyk  towary po polskich i zagranicznych drogach wozi od 28 lat. Nowy przedsiębiorca to dla gminy nowe miejsca pracy i wpływy z podatków. Ale ta inwestycja już przynosi korzyści. Do gminy zgłosili się kolejni potencjalni przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w strefie. Najtrudniej bowiem zagospodarować pierwszą działkę, bo to właśnie pierwszy przedsiębiorca działa jak lokomotywa, która napędza kolejne inwestycje na sąsiadujących terenach.

Na Krapkowickim Forum nie zabrakło także prezentacji dotyczących zadań inwestycyjnych gminy Krapkowice w 2017 roku, omówiono infrastrukturę techniczną oraz  przestawiono działania progospodarcze, między innymi obowiązujące w gminie najniższe w regionie podatki od środków transportowych czy korzystne ulgi w podatkach od nieruchomości. O szansach inwestowania na terenach objętych KSSE mówił Rafał Maćkowski, a o wsparciu na jakie mogą liczyć między innymi lokalni przedsiębiorcy, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Roland Wrzeciono. Zaprezentowano także film promujący walory gospodarcze gminy Krapkowice. To niespełna cztery minuty krapkowickiego biznesu w pigułce.

VII Krapkowickie Forum Gospodarcze było także doskonałą okazją do wyróżnienia przez burmistrza Andrzeja Kasiurę przedstawicieli firm, które znalazły się w wąskim gronie Filarów Opolskiej Gospodarki oraz przedsiębiorców, którzy otrzymali tytuły Platynowych i Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Ważnym tematem, który pojawił się podczas dyskusji było zanieczyszczenie powietrza. Zgodnie stwierdzono, że w Polsce powinno wprowadzić się normy sprzedawanego węgla oraz obniżyć akcyzę na gaz i olej opałowy. Wówczas z handlu detalicznego wyeliminuje tzw. floty i muły węglowe, ponadto część osób zmieni paliwo stałe na ekologiczne źródła ogrzewania.  Burmistrz zadeklarował kontynuację programu dopłat ze środków budżetu gminy do wymiany pieców węglowych.   

Wszystkim przedsiębiorcom, przedstawicielom instytucji okołobiznesowych, radnym oraz mediom dziękujemy za obecność. Liczymy, że cykliczne spotkania pozwolą zacieśnić współpracę władz gminy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przyczynią się do podtrzymania w gminie dobrego klimatu dla biznesu.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).