• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Połączenie: Krapkowice-Gogolin

Burmistrz Krapkowic i Burmistrz Gogolina zamierzają stworzyć wspólne połączenia autobusowe. Pomysł ma przede wszystkim poprawić komunikację między miejscowościami oraz zmniejszyć natężenie ruchu (obecnie  ponad 11 tysięcy samochodów na dobę przejeżdża przez DW 409). Środki na ten cel prawdopodobnie pochodzić będą z RPO WO 2014 -2020 w ramach Aglomeracji Opolskiej.

Rozkład wspólnej komunikacji ma być dostosowany do potrzeb mieszkańców. Przede wszystkim do godzin pracy największych zakładów czy planów szkół. Dojazd komunikacją ma być nie tylko dogodny, ale także tańszy niż codzienne dojazdy samochodem.

Według prognoz komunikacja krapkowicko-gogolińska mogłaby ruszyć w 2019 roku na trasie park przemysłowy Papiernia-dworzec PKS w Krapkowicach-Park Przemysłowy Otmęt-Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Docelowo połączenia odbywałyby się ruchem okrężnym po dwóch krapkowickich mostach.

3. Połączenie Krapkowice-Gogolin.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).