• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczcili ofiary Tragedii Górnośląskiej

Mieszkańcy Otmętu oraz przedstawiciele DFK Koła Otmęt uczcili mszą świętą zamordowanych podczas tzw. „Tragedii Górnośląskiej” w 1945 roku parafian. Już od ponad 25 lat w każdą ostatnią niedzielę stycznia przedstawiciele mniejszości niemieckiej oraz mieszkańcy Otmętu modlą się za wszystkich tragicznie zmarłych parafian oraz za ks. proboszcza Huberta Dembczaka i siostry zakonne.  

Po mszy św. na cmentarzu parafialnym w Otmęcie pod pomnikiem „Pamięci męczonych i zamordowanych przez żołnierzy armii czerwonej w roku 1945 oraz wszystkich ofiar wojen i tyranii”, ku pamięci odmówiono modlitwę za zmarłych oraz zapalono symboliczne znicze.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).