• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rekordowy 25. Finał WOŚP w Krapkowicach

Hojność i otwarte serca. Już po raz 25 pokazali Państwo, że los innych nie jest Wam obojętny. W tym roku konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zasili kwota 48 120,67zł oraz 100,98€. Tegoroczny cel, szczytny jak co roku - ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Kwesty wolontariuszy trwały od samego rana. W tym roku datki do puszek zbierała rekordowa liczba 83 wolontariuszy. Z charakterystycznymi puszkami, sercami i uśmiechami na twarzach można było ich spotkać w gminach: Strzeleczki, Walce, Gogolin i Krapkowice.

Licytacje i występy artystyczne odbyły się w Krapkowickim Domu Kultury. Nie szczędząc grosza pod młotek szły między innymi: zegar, poduszka, koszulki i kalendarze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, materiały przekazane przez Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach, rzeźby czy ceramika.

Na scenie wystąpili: Pop Marlej, Klub Wokalisty, Michał Orłowski, Mażoretki, Brand New Cadillacs i Honker. 25. Finał o 20:00 zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba”.   

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, organizatorom i wszystkim zaangażowanym w tegoroczną, jubileuszową kwestę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

W tym roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, które później były rozliczane w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. W ciągu poprzednich 24 Finałów Wielka Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN. 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).