• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Apel do hodowców drobiu!

W związku z wystąpieniem na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz namysłowskiego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zamieszczamy poniżej treść Apelu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii w przedmiotowej sprawie.

Zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony przed wirusem grypy ptaków:

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z § 1 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. poz. 2091) osoby utrzymujące drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków stale utrzymywanych w pomieszczeniach mieszkalnych, zobligowane zostały do zgłaszania Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii miejsc, w których są one utrzymywane. Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia grozi sankcjami karnymi.

Poniżej zamieszczamy wzór wniosku, na którym należy dokonywać stosownego zgłoszenia:

PDFDOC110117-11012017134215.pdf

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).