Złoci i diamentowi Jubilaci

IMG_3239.jpeg

Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. 15 grudnia złote i diamentowe gody świętowały 22 pary. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jubilatom wręczył burmistrz Andrzej Kasiura.

Za 50-lecie pożycia małżeńskiego odznaczeni zostali Państwo: Betina i Wilhelm Fesser, Gertruda i Henryk Gąszczak, Danuta i Edward Golara, Maria i Rudolf Grosch, Małgorzata i Józef Hońka, Wanda i Czesław Jakóbczak, Antonina i Krzysztof Komander, Helena i Janusz Kopa, Monika i Roman Kosińscy, Elfryda i Bruno Kurpiela, Krystyna i Stanisław Mikuta, Kazimiera i Werner Pigulla, Maria i Henryk Rauhut, Teresa i Henryk Rogosz, Brunhilda i Karol Stach, Agnieszka i Ludwik Wacław, Maria i Marian Watrakiewicz, Maria i Jerzy Zastępa, Cecylia i Ryszard Zielińscy.

Jubilaci 60-lecia pożycia małżeńskiego: Erna i Paweł Apostel, Irena i Tadeusz Bukrej, Joanna i Henryk Pośpiech.

Małżonkowie zgodnie przyznają, że filarem trwałego związku małżeńskiego są przede wszystkim: wzajemny szacunek, cierpliwość i wyrozumiałość. Burmistrz Andrzej Kasiura podczas wystąpienia podkreślił, że Jubilaci są wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń. Budują także wiarę w istnienie wartości niematerialnych, duchowych, a ich wspólnie przeżyte lata są symbolem miłości i wierności.

Za pamięć oraz zorganizowanie spotkania w imieniu wszystkich Jubilatów serdecznie podziękował Janusz Kopa.

Podczas spotkania nie zabrakło symbolicznej lampki szampana oraz występów Klubu Wokalisty działającego przy Krapkowickim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się: Dominika Szpitalak oraz rodzeństwo Vanessa i Pascal Siwy.

Wszystkim parom życzymy wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.