• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Powiększy się Plac Eichendorffa

Będzie przestronniej i bezpieczniej. Trwają prace rozbiórkowe nasypu ziemnego na Placu Eichendorffa. Nasyp utworzono po powodzi w 1997 roku. Wówczas część najbardziej zniszczonych ogródków działkowych zlikwidowano, a ich pozostałości utworzyły pagórek.

Dziś Plac Eichendorffa służy celom rekreacyjnym, jednak miejsca jest za mało. Brakuje przede wszystkim bezpiecznego parkingu. Sąsiedztwo drogi wojewódzkiej nr 409 (ul. Ks. Koziołka ) dodatkowo utrudnia wjazd i wyjazd rodząc dodatkowe niebezpieczeństwo.

Działając prewencyjnie, władze miasta podjęły decyzję o likwidacji nasypu. Uzyskane dodatkowe miejsce pozwoli na reorganizację dotychczasowych ustawień podczas organizowanych wydarzeń plenerowych tj. sceny, hal namiotowych i karuzel, dając tym samym możliwość utworzenia  dużego parkingu dla samochodów.

Likwidacja nasypu ma też aspekt przeciwpowodziowy. Jego poprzeczne ułożenie w stosunku do rzeki  tworzyło swoistą przeszkodę dla swobodnego przepływu wody w czasie powodzi (np. w 2010 roku). Należy bowiem pamiętać, że Plac Eichendorffa to przede wszystkim polder zalewowy.

7. Plac Eichendorffa powiększy się.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).