• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Selektywna zbiórka popiołu

Szanowni mieszkańcy Gminy Krapkowice!

W związku z otrzymaniem informacji od firmy NAPRZÓD Sp. z o.o. dot. niewłaściwie prowadzonej zbiórki popiołu, skutkującej odbiorem go jako odpadu zmieszanego, po raz kolejny przypominamy, że od 1 listopada do końca marca w pojemnikach koloru brązowego zbierany jest wyłącznie popiół paleniskowy.

Wrzucanie do pojemników brązowych odpadów zielonych tj. liści czy trawy jest zabronione!!!

Powstające w tym czasie odpady zielone gromadzimy w pojemnikach na odpady zmieszane lub pakujemy do worków (czarnych lub brązowych), które należy wystawić w terminach odbioru odpadów zmieszanych.

Jednocześnie informujemy, że w związku z dużą skalą zjawiska przeprowadzone zostaną kontrole poprawności selektywnej zbiórki popiołu oraz pozostałych frakcji odpadów komunalnych. W przypadkach stwierdzenia nieprawidłowości w tym zakresie właściciele nieruchomości mogą się liczyć z koniecznością uiszczania wyższych opłat za odpady.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).