• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najlepsza biblioteka jest w Krapkowicach

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach po raz drugi zdobyła tytuł NAJLEPSZEJ BIBLIOTEKI W ROKU 2016 w województwie opolskim. Ranking od sześciu lat organizuje Instytut Książki i "Rzeczpospolita". W tej edycji rankingu wzięło udział 800 bibliotek z całej Polski. Krapkowicka książnica uplasowała się na 22 miejscu (w ubiegłym roku na 51).

Nagrodę podczas uroczystej gali 28 listopada w stołecznym Pałacu Rzeczypospolitej odebrali: dyrektor biblioteki Maria Bartoszyńska oraz sekretarz miasta Harald Brol.

Podczas uroczystej gali doceniono także przedstawicieli samorządów, dla których dobrze działająca biblioteka jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów. Krapkowickie biblioteki oprócz upowszechniania czytelnictwa proponują różnorodne formy pracy kulturalnej, oświatowej i edukacyjnej. Współpracują z wszystkimi organizacjami, instytucjami, stowarzyszeniami, przedszkolami i szkołami.

Metodologię rankingu opracowała kapituła  w składzie: Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki; Paweł Jabłoński, Zastępca Redaktora Naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”; Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej; Elżbieta Stefańczyk, Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach - Andrzej Dąbrowski.

Przyjęta metoda oceny bibliotek premiowała działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziom czytelnictwa, liczbę nowości i wydatki samorządu na utrzymanie placówki.

1. Najlepsza biblioteka jest w Krapkowicach.jpeg   1. Najlepsza biblioteka jest w Krapkowicach_1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).