• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święty Marcin w Kórnicy

Korowód, lampiony i marcińskie rogale. 10 listopada w Kórnicy odbył się „Świętomarciński wieczór kulturalny”. Wydarzenie rozpoczęła msza święta w późnobarokowym kościele pod wezwaniem świętych Fabiana i Sebastiana. Następnie korowód, na czele z jadącym na koniu  świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty przemierzył główną ulicę miejscowości. Uczestnikom pochodu drogę rozświetlały przygotowane wcześniej przez mieszkańców lampiony. Były pieśni o św. Marcinie śpiewane przy akompaniamencie orkiestry Oder Blass Band, były też przedstawiane przez najmłodszych uczestników scenki z życia Świętego. Przemarsz zakończył się w centrum spotkań wiejskich przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kórnicy. Tam uczestnicy wzięli udział w integracyjnym poczęstunku. Podczas wspólnego biesiadowania nie zabrakło ogniska, pieczonej kiełbaski i oczywiście marcińskich rogali.

Organizatorem „Świętomarcińskiego wieczoru kulturalnego” było Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Wyjątkowy wieczór udało się zorganizować także dzięki wsparciu wolontariuszy oraz społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kórnicy.  Zadanie zostało współfinansowane ze środków gminy Krapkowice. Takie inicjatywy wzbogacają życie kulturalne mieszkańców oraz integrują lokalną społeczność.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).