• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody tradycyjnie rozpoczęła  msza święta w  intencji ojczyzny w kościele pw. św. Mikołaja. Po jej zakończeniu zebrani mieszkańcy i goście w asyście Krapkowickiej Orkiestry Dętej, Szwadronu Ułanów na koniach, żołnierzy Opolskiego Klubu Strzeleckiego „Husarz”, poczt sztandarowych oraz harcerzy Hufca Krapkowice przeszli w korowodzie pod Pomnik Ofiar Wojen i Przemocy. O patriotyzmie poprzez wzajemny szacunek, współpracę i o tworzeniu wspólnoty, bez względu na sytuację polityczną w kraju i na świecie, mówili zarówno burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, jak i starosta krapkowicki Maciej Sonik.

Na zakończenie, oddając cześć poległym walczącym za niepodległość Polski, przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, jednostek samorządowych, mieszkańcy i goście złożyli kwiaty pod pomnikiem. Zebrani mieli także okazję podziwiać oddanie strzału salwy honorowej przez żołnierzy Opolskiego Klubu Strzeleckiego „Husarz”, a także pokazy jazdy konnej w wykonaniu Szwadronu Ułanów. Na każdego czekała także porcja gorącej grochówki wojskowej, którą zapewnili organizatorzy. W imieniu burmistrza Krapkowic dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne uczczenie Święta Niepodległości.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).