• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szkolna Liga Pływacka

W pływali Delfin wystartowała II edycja Szkolnej Ligi Pływackiej. W pierwszym spotkaniu eliminacyjnym, 9 listopada w wodnej rywalizacji udział wzięło około 200 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Krapkowice. Zawodnicy o najlepsze czasy walczyli w stylach: grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Przed miłośnikami pływania jeszcze cztery starty eliminacyjne i spotkanie finałowe. Rywalizacje odbywają się raz w miesiącu. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych stylach otrzymają nagrody indywidualne. W klasyfikacji drużynowej zwycięża szkoła, która zdobędzie najwięcej punktów. Zacięte rywalizacje toczą się nie tylko o tytuł najszybszych pływaków w gminie. Do zwycięskiej drużyny trafią 3 tysiące złotych. Szkoła, która zajmie drugie miejsce otrzyma 2 tysiące, a trzecie 1 tysiąc złotych.

Głównym celem Szkolnej Ligi Pływackiej jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwianie cyklicznej konfrontacji sportowej. Kolejne, pływackie zmagania odbędą się 20 grudnia o 11:00.

PDFSzkolna Liga Pływacka_wyniki.pdf

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).