• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileusz Hufca ZHP Krapkowice

Od 60 lat kształtują postawy i charaktery. Wychowują zgodnie z harcerskimi wartościami patriotyzmu, braterstwa, przyjaźni, sprawiedliwości i pokoju.

5 listopada zuchy, harcerze, instruktorzy i seniorzy Hufca ZHP Krapkowice obchodzili swoje święto. W Krapkowickim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu. Nie zabrakło przedstawienia historii Hufca oraz wspaniałego programu artystycznego. Były przemówienia i podziękowania składane na ręce Komendanta Hufca hm. Roberta Nowaka. O wychowywaniu młodych pokoleń i uwrażliwianiu na potrzeby innych mówił między innymi Komendant Chorągwi Opolskiej, hm. Adam Mazguła.  

Jubileusz był także doskonałą okazją do wyłonienia Prometeuszy 2016, czyli młodych, aktywnych, bezinteresownych, na których zawsze można liczyć. W kategorii JUNIOR laureatem zostało Szkolne Koło Caritas ze Zdzieszowic, a w kategorii YOUTH Prometeuszem została Aleksandra Zastępa.

Krapkowickiej społeczności harcerskiej życzymy wielu dobrych serc, wytrwałości w spełnianiu zamierzeń i niesłabnącego ducha harcerskiej przygody. Niech zawołanie Czuwaj! zachęca Was do ciągłej pracy nad sobą i otwiera serca na potrzeby bliźnich, a Wasze środowisko harcerskie wciąż rośnie w siłę. Wasza działalność to doskonałe odzwierciedlenie słów pedagoga i instruktora harcerskiego, współtwórcy Szarych Szeregów, żołnierza AK, że Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na „żądanie” od społeczeństwa, ale na „dawanie” społeczeństwu, służenie mu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).