Nietypowa lekcja geografii

26 października 2016r. w ramach cyklicznych spotkań z native speakerem uczniowie ZSS nr 1 w Krapkowicach  wzięli  udział w nietypowej lekcji geografii. Na zaproszenie  nauczycieli j. angielskego  i  zaprzyjaźnionego ze szkołą Amerykanina Mitcha Misaka naszą szkołą odwiedził tym razem gość z kontynentu afrykańskiego, dalekiej Angoli- Jacinto.  

Na spotkaniu z młodzieżą opowiadał on o Afryce, opisywał  zwyczaje panujące tam, pokazywał największe miasta, przedstawił wiele ciekawych informacji o swoim rodzinnym mieście-Angoli. Gość chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów szkoły-        dla IIIb gimnazjum- klasy dwujęzycznej, która ma m.in. geografię w j.angielskim, przełamanie bariery językowej nie stanowiło problemu. Okazało się, że w Jacinto ma aż 5 rodzeństwa. To nic niezwykłego w Afryce, zdarzają się rodziny z 10 dzieci, bowiem dla nich posiadanie potomstwa to inwestycja w przyszłość. Pytany o pogodę przyznał, że lubi śnieg, tylko nie przywykł do noszenia tylu ubrań i czapki…

Wizyta Jacinto była świetną okazją poznania kultury afrykańskiej oraz dała uczniom dużo satysfakcji i uzmysłowiła im ważność uczenia się języków obcych.