• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Wycieczka do Nysy

19 października seniorzy uczestniczyli w zorganizowanym przez Burmistrza Krapkowic wyjeździe do Nysy.  Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Bazyliki pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki w Nysie potocznie nazywanej przez mieszkańców Nysy Katedrą. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość obejrzenia zbudowanej w latach 1700-1701 Fontanny Trytona oraz Studni Miejskiej- jednego z najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków Nysy. Studni miejska jest obiektem unikatowym w skali kraju, uznawanym za arcydzieło barokowej sztuki kowalskiej. Kolejnym punktem wyjazdu był Bastion św. Jadwigi, który powstał jako jeden z 10 bastionów staroholenderskich. Następnie, w  towarzystwie grenadiera Legii Polsko-Włoskiej, uczestnicy wyjazdu zwiedzili Fort nr 2 w Nysie i jego podziemia. Fort zadziwił zwiedzających swoim doskonałym stanem i specyficznym urokiem. Zwiedzanie Fortu zakończono odpaleniem ładunku z czarnego prochu, a huk wystrzału z karabinu skałkowego przybliżył ponure, historyczne przeznaczenie budowli. Po zakończeniu zwiedzania miasta wszyscy udali się nad Jezioro Nyskie. W czasie wycieczki organizatorzy wyjazdu zapewnili uczestnikom poczęstunek. W drodze powrotnej do Krapkowic seniorzy zatrzymali się w Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej w Głogówku.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).