• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kiermasz "Smaki Jesieni"

W Krapkowicach przez dwa dni było smacznie, zdrowo, tradycyjnie i domowo. Na Kiermaszu nie zabrakło: marynat, weków, ciast domowego wypieku, pajdy chleba ze smalcem, wędlin z wędzarni, dziczyzny, miodów prosto z pasieki czy rozgrzewających nalewek. Swoje przetwory oferowali głównie mieszkańcy gminy, lokalni miłośnicy domowej kuchni. Poza potrawami, które zaspokoiły nawet najbardziej wymagające podniebienia, odwiedzający Halę Widowiskowo-Sportową mogli także zaopatrzyć się w kuchenne akcesoria. Wszystkie niepowtarzalne, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół.

Poza kiermaszem nie zabrakło także warsztatów kulinarnych dla najmłodszych kucharzy. Mali mistrzowie pod okiem opolskiej blogerki kulinarnej, Małgorzaty Kwiatkowej z owoców wyczarowali jeże, były także jabłka nadziewane bakaliami i koktajle owocowo-warzywne. Dużą popularnością cieszyły się konkursy kulinarne. Te przygotowane zostały nie tylko z myślą o najmłodszych. Także dorośli mogli wygrać atrakcyjne kuchenne akcesoria. Wystarczyło zdeklasować konkurencję najszybciej ubijając białko jaj na sztywną pianę czy bezbłędnie, jedynie przez dotyk, odgadnąć nazwy nawet najbardziej egzotycznych owoców i warzyw. Podczas zakupów rodzice nie musieli martwić się o pociechy. Najmłodsi goście też mieli swój kącik. Malowanie buzi, zajęcia z języka angielskiego czy pogadanki o zdrowiu to tylko niektóre z atrakcji.

W niedzielę Małgorzata Kwiatkowska częstowała smacznymi zupami. Dla gości przygotowano kilkaset porcji rozgrzewających zup: cukiniowo-porowej i dyniowej z pomidorami, papryką i marchewką. Organizatorzy rozdali także 200 słoiczków wypełnionych pigwą z rodzynkami, pigwą w winie i śliwką w czekoladzie. Przetwory zostały przygotowane tradycyjnymi metodami przez Irenę Jasińską z Delicious HOME MADE. 

Dziękujemy zarówno wystawcom, jak i gościom odwiedzającym Kiermasz. Dzięki Państwa obecności w Krapkowicach przez dwa dni serwowano raj dla podniebienia. Organizatorem Kiermaszu „Smaki Jesieni” był Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach, partnerami: Krapkowicki Dom Kultury, Bon Appetit Małgorzaty, bawialnio-kawiarnia „Chatka dla skrzatka” i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.      

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).